متعلقات و اتصالات قالب بندی آرتا بنیان صنعت قالب بتن تجهیزات قالب فلزی بتن

از این رو عمق تمام رزوه ها یکسان می باشد که در شکل ظاهری گام ها کاملا قابل مشاهده می باشد. بر این اساس توانسته ایم تمام اهداف صادراتی خود را محقق کنیم. در شرکت ضمان کیفیت میلگردهایی که استفاده میکنیم منطبق با ST آلمان و مورد تأیید سازمان استاندارد ایران می باشد.

از پین و گوه برای متصل کردن پنل‌های قالب بتن استفاده می‌شود. گوه یک ابزار ساده و مثلثی شکل است که برای نگهداری دو جسم و اتصال آن‌ها به یکدیگر استفاده می‌شود. بولت های قالب بندی در مدل های مختلفی مانند تمام رزوه، عصایی، بیرونی و در سر دنده ساخته می شوند. بولت بیرونی برای اتصال میان بولت به قالب بتون مورد استفاده قرار می گیرد و از بولت عصایی برای اتصال سولجر به لوله پشت بند افقی استفاده می شود.

  • فرقی نمیکند که کدام نوع قالب را انتخاب کرده باشید ، این فاکتورها باید در همه آن ها رعایت شود.
  • از این رو عمق تمام رزوه ها یکسان می باشد که در شکل ظاهری گام ها کاملا قابل مشاهده می باشد.
  • در صورت استفاده از قوطی یا ناودانی به جای لوله در پشت بند افقی از گیره بلند استفاده می گردد.
  • امروزه استفاده از قالب فلزی بتن به منظور ساخت انواع سازه های بتنی مرسوم شده است و جایگزین مناسبی برای قالب های چوبی، آجری و … محسوب می شود.
  • قبل از نصب هم باید حتما ریسمان کشی انجام دهید و به ارتفاع 10 متر بتن پاشنه یا رامکا را بریزید تا قالب به آن بچسبد.
  • جهت سفارش تولید و خرید کلیه وسایل قالب بندی بتن و همچنین استعلام قیمت و خرید و فروش لوازم قالب بندی بتنی با شماره تلفنهای واحد فروش شرکت مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

میان بلت به وسیله تمام رزوه و واشر و مهره های خروسکی به پشت بندهای عموی قالب وصل می شود. جنس این قطعه باید نشکن بوده و از کیفیت بالایی برخوردار باشد. سیستم قالب بندی یکطرفه ، در مواردی که قالب بندی پشت دیوار ممکن نیست و یا اساساً نیاز به قالب بندی پشت دیوار نمی باشد، اجرا میگردد. از آنجاییکه در دیوار یکطرفه امکان استفاده از بلت وجود ندارد بنابراین به جای بلت باید از انکربلت استفاده شودبرای پائین ترین قسمت دیوار، انکربلت ها معمولاً در شالوده نصب می‌گردند. جهت پايداري و شاقول کردن مجموعه قالب بندي در ديوارهـاي يک طرفه تا ارتفاع 4 متر از جک هـاي دوبل که بازوهـاي آنها بصورت تلسکوپي تنظيم مي شود، استفاده ميگردد و در ديوارهاي يکطرفه که بيش از 4 متر ارتفاع داشته باشند.

اتصالات قالب بتن

متعلقات و اتصالات قالب بندی آرتا بنیان صنعت قالب بتن تجهیزات قالب فلزی بتن

مهره بولت ضمان که به مهره خروسکی نیز معروف می باشد از چدن داکتیل نشکن درجه یک تولید می شود. به علت فشار زیادی که بر اثر بتن ریزی روی قالب بتن ایجاد می شود، مهره خروسکی باید از کیفیت مرغوبی برخوردار باشد تا بتواند فشار حاصله از بتن را تحمل شرکت قالب بتن کنند. به این منظور آلیاژ مهره بلت خروسکی باید از چدن نشکن (داکتیل) باشد تا هم بتواند فشار زیادی را تحمل کند و هم اینکه در برابر زنگ زدگی مقاوم باشد.

در میان انواع قالب بتن، قالب بتن چوبی دارای انعطاف قابل ملاحظه است. قالب بتن فلزی در مقابل فشار بسیار زیاده وارده از سمت انبوه بتن مقاوم تر و بسیار برتری نسب به دیگر قالب بتنی دارد. وزن حاصل از بتن ریخته شده در قالب بتن به صورت استاندارد اگر در نظر بگیریم معادل یک فوت مربع بتن (۱۵۰ پوند) است در تمامی حالات استفاده از قالب بتن در پروژه هایی مثل دیوار ، سرستون و یا تیر پل و موارد دیگر معادل با هزاران فوت مربع میشود.

گروه صنعتی سیویل سان سفارش تجهیزات فلزی قالب بندی بتن را برای مشتریان خود آسان نموده است. برای ایجاد ستون های بتنی روش های مختلفی در صنعت قالب بتن وجود دارد که با استفاده از متریال های گوناگون مانند ورق فلزی ، چوب و پای وود طراحی و تولید مــی شوند . بسته به نیاز پروژه ، ارتفاع ، سطح مقطع ستون ، پیشنهاد های مختلفی ارائه می گردد . در برخی روش ها مانند قالب ستون هوپاد امکان تغییر مقاطع بتن ریزی در طبقات مختلف بـه صورت مربعـی یا مستطیلی وجود دارد .

اجزا تشکیل دهنده قالب فلزی بتن چیست؟

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار