تجهیزات موتورخانه تجهیزات موتورخانه مرکزی ساختمان و شوفاژ خانه | alomohandes

تجهیزات موتورخانه تجهیزات موتورخانه مرکزی ساختمان و شوفاژ خانه | alomohandes

در سازه های کوچکتر استفاده از تجهیزات موتورخانه کاملا تجربی و سرانگشتی و بدون محاسبات انتخاب می گردد که متاسفانه در خیلی از موارد یا جوابگوی کار نیست و یا ظرفیت آن بالاست و به لحاظ اقتصادی و کیفیت بهره برداری نامناسب است. لوله رفت آن کار سختی گیری را انجام می دهد و لوله برگشت آن به دیگ می رود. محل تخلیه آب درون دیگ در قسمت پایین دیگ آب گرم با رسم لوله تخلیه با یک شیر فلکه کشویی مشخص شده است. لوله ای که پایین تر از لوله آب شهری به منبع انبساط اتصال می یابد، لوله سر ریز نام دارد. این لوله که تا موتورخانه ادامه دارد، وظیفه این را دارد که هرگاه سطح آب درون منبع انبساط، به هرعلتی افزایش یابد، آب از طریق این لوله سر ریز کند. لوله آب گرم در مسیر رفت که از قسمت بالایی بویلر به کلکتور رفت آب گرم متصل شده و در ادامه از کلکتور رفت، لوله رفت آب گرم به مخزن دوجداره ( یا کویلی) و همچنین به سمت رادیاتورهای واحدهای ساختمان انشعاب گرفته شده است.

  • یک جا جمع شدن وسایل و تاسیسات لازم، فرآیند تعمیر موتورخانه را نیز آسان تر می کند.
  • آنچه در فروشگاه آنلاین اچ وک در شاخه موتورخانه به شما عزیزان عرضه میشود شامل تجهیزات ذکر شده در بالا بهمراه شیرآلات، کلکتور ها و لوازم جانبی آنها مانند گیج ها و ترموستات های موتور خانه ای می باشد.
  • در مورد عملکرد تجهیزات اصلی تشکیل دهنده موتورخانه ها، شرایط نگهداری، خرابی های احتمالی با کارشناسان مشورت کنید و اطلاعات کافی در این زمینه را بدست آورید تا در موقع بروز حوادث بتوانید از عهده کنترل سیستم ها برآیید.
  • در موتور خانه ممکن است سایر تجهیزات مورد نیاز ساختمان بر اساس کاربری آن اضافه شود.
  • سیال سرد تر در تماس با سیال گرم انرژی حرارتی گرفته و دمای آن بالا می‌رود و در عوض سیال گرم تر با از دست دادن حرارت، سرد می‌شود.
  • چیلر از دیگر تجهیزات موتورخانه بوده و دارای دو مدل تراکمی و جذبی هستند.

حال که با انواع تجهیزات موتورخانه آشنا شدید ممکن است دغدغه خرید آن ها را داشته باشید. این دغدغه به جا و درست است و باید پیش از خرید هر کدام اطلاعات لازم کسب شود. برای مثال دیگ ها یا پمپ ها هر کدام از ظرفیت های مختلفی برخوردارند و بر اساس نیاز ساختمان یا سایر اماکن مورد خرید و استفاده قرار الو مهندس میگیرند. منبع انبساط در تجهیزات موتورخانه شوفاژ از لوله ها حفاظت کرده و از ترکیدگی آن ها در اثر انبساط حجمی جلوگیری می کند. پمپ آب در تجهیزات موتور خانه ساختمان برای انتقال آب با ایجاد فشار است.

فنی کارا

در تجهیزات موتورخانه هایی که برج خنک کننده دارند مسئله سختی گیری آب بسیار مهم است و بیشترین مصرف آب نرم را هم برج خنک کننده دارد. دیگ ها یک مخزن تحت فشار هستند که در آن سیال عامل تحت فشار که همان آب می باشد، گرم شده و مورد استفاده قرار می گیرد. دیگ های حرارت مرکزی از مولدهای گرمایی در موتورخانه می باشند. دیگ ها بسته به نوع مصرف به سه نوع آب گرم، آب داغ و بخار تقسیم می شوند و همانطور که از نام آنها پیداست آب در این دیگ ها می تواند دماهای مخلفی داشته و به آب گرم، داغ یا بخار تبدیل شود.

سختی گیر رزینی پاکمن مدل PWS-54

در گذشته برای سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان ها از موتورخانه استفاده می کردند و تنها دلیل استفاده ف… از لرزه گیر ها برای جلوگیری از ارتعاش و لرزه های ناخواسته بر روی خطوط لوله استفاده می شود. در ادامه با ما همراه باشید زیرا قصد داریم انواع تجهیزات و لوازم موتورخانه را به همراه قیمت معرفی کنیم. مشعلی که بر روی دیگ آب گرم وصل می شود با تولید گرما78 تا 80 درجه سیلیسیوس با عث تولید آب ساختمانها می شوند. آب گرم شده در دیگ شده با استفاده از پمپ در خطوط لوله انتقال داده می شود.. پمپ ها با توجه به شرایط های متفاوتی که در آنها استفاده می شوند، دارای ابعاد و ظرفیت های متفاوتی هستند.

در صنایع مختلف اعم از ساختمانی ،نفت وگاز و پتروشیمی شیرآلات برنجی از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. از معمول ترين مولد هاي گرمائي ،ديگ هاي حرارت مركزي مي باشند. با سلام ،اطلاهات داده شده برای من بسیار سودمند بود.یک سوال دارم برای ساختمانی با ۹ واحد ۱۰۵۰۰ مترمربع زیر بنا پمپ دانمارکی گرانفوس دانمارکی مناسب است یا هزینه بی خودی است ومی توان ازپمپ های ارزانتر استفاده کرد. زمانی که آب به انتهای لوله رسید، نوبت به گرم کردن آن و انجام عملیات تبخیر می رسد. زیرا فشاری که به دیواره لوله وارد می شود، در بسیاری از موارد برای جداره لوله بویلر قابل تحمل نخواهد بود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار