بهترین زمان خرید و کاشت نهال بادام چه موقع از سال می باشد؟ | nahalfa

بهترین زمان خرید و کاشت نهال بادام چه موقع از سال می باشد؟ | nahalfa

ارقام بادام مقاوم به سرما و دیرگل بهترین سازگاری را در مناطق سردسیری از خود نشان میدهند. نهال بادام پسته ای نهال بادام پسته ای یکی از مقاوم ترین نهال های میوه است، که میتوان آن را در هر آب وهوا و هر زمینی کاشت. این رقم برای اولین بار در بخش هایی از آسیای غربی … نهال بادام تاجری نهال بادام تاجری یک نهال بومی با محصول دهی و عمر اقتصادی بسیار بالا است. این رقم که در چهارمین سال پس از کاشت محصول دهی را آغاز میکند.

بهترین زمان برای کاشت بذر و نهال بادام:

بیماری برگی دیگر که در نهال بادام شایع است، لکه غربالی است که نمود آن به صورت لکه‌های رنگ پریده تقریبا زردرنگ روی برگ‌هاست. نمود آن روی میوه‌ها نیز می‌تواند به صورت جوش های قرمز رنگ باشد. بادام گونه گیاهی مقاومی است با این حال برخی آفات و بیماری‌ها سلامت آن را تهدید می‌کنند. مهم‌ترین و شایع‌ترین آفات نهال بادام را معرفی می‌کنیم.

  • که زمستان آن تا بهار طول می کشد دیرگل بهترین مورد برای کاشت است.
  • نهال برتر اکنون بیش از یک میلیون اصله از انواع نهال میوه، گردو، بادام و… را به باغداران داخل و خارج از کشور ارائه می‌دهد.
  • شما می توانید درختان بادام هندی را در هر نقطه از مناطق استوایی مرطوب-خشک پرورش دهید.
  • هرس کردن، سم پاشی و کوددهی مناسب از دیگر اقدامات لازم برای رشد مناسب نهال خواهد بود.
برخی از اسیدهای چرب برای سلامت کلی بدن انسان ضروری هستند. بدن انسان نمی تواند این اسیدهای چرب را تولید کند ، بنابراین ما باید آنها را از طریق غذا تهیه کنیم. بادام حاوی دو اسید چرب بسیار مهم ، اسید لینولئیک و اسید لینولنیک است. این اسیدهای چرب به کاهش التهاب در بسیاری از افراد کمک می کند.

دیرگل بودن نژاد بادام چه مزیتی دارد

با فشار آرام دست، پوست بادام ‌های کاغذی می‌شکنند و از مغز بادام جدا می‌شوند. بعد از جوانه زدن بادام، یک عدد از سه نهال کشت شده را نگه دارید و مابقی را حذف نهال فا کنید. حالا می توانید جوانه را به محل بهتری در فصل بهار انتقال دهید.

فرض کنید رژیم بادام در کنار ورزش های روزانه شما مصرف شود، در این صورت شما به یک نتیجه ی باور نکردنی دست خواهید یافت. بادام های این رقم از سایز نسبتا بزرگی برخوردار می باشند. مناسب مناطقی می باشد که پرندگان زیادی در آنجا حضور دارند . میتوان به عنوان یک بادام به صورت دیمی به کاشت ان پرداخت .

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار